Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Działalność

POZ - Lekarz rodzinny

Wybór Lekarza Rodzinnego to bardzo ważna decyzja – powinien on być Twoim pierwszym kontaktem gdy czujesz różnego rodzaju dolegliwości, ale nie tylko wtedy. To on planuje i realizuje kompleksową opiekę medyczną nad pacjentem: przeprowadza wstępne badania, przepisuje niezbędne leki oraz kieruje na konsultacje do lekarzy specjalistów.
    Do obowiązków lekarza POZ należy również prowadzenie edukacji prozdrowotnej – to właśnie u niego możesz uzyskać poradę jak prawidłowo dbać o nasze zdrowie, jak komponować swoją dietę, czego unikać, a na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Prowadzi on również działania profilaktyczne, dzięki którym możemy uniknąć nie tylko z pozoru niegroźnych chorób, ale również poważnych konsekwencji schorzeń, które sami byśmy wykryli dopiero w momencie gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia.

Zachęcamy do złożenia deklaracji wyboru Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Numer telefonu do rejestracji:
telefon: 32 47 84 215


Poradnia jest zlokalizowana na parterze w budynku głównym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w sąsiedztwie rejestracji do poradni specjalistycznych przyszpitalnych

Szczepienia COVID -19 w grupie seniorów

Od 15 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 80. roku życia
Od 22 stycznia zarejestrować się będą mogły osoby powyżej 70. roku życia
Szczepienia zarejestrowanych seniorów rozpoczną się po 25 stycznia 2021 roku

Jak się zarejestrować?
- dzwoniąc na bezpłatny i całodobowy numer telefonu 989
- poprzez Internetowe Konto Pacjenta
- kontakt z punktem szczepień w naszym szpitalu : 32 47 84 236

Teleporady

Lekarz nie odmawia bezpośredniej wizyty, gdy:

 1. Nie wyrażasz zgody na teleporadę – Ty lub Twój opiekun ustawowy.
 2.  Cierpisz na przewlekłą chorobę i nastąpiło pogorszenie lub zmieniły się objawy.
 3.  Istnieje podejrzenie choroby nowotworowej.
 4.  Twoje dziecko nie ma jeszcze 6 lat.
 5.  Masz pierwszą wizytę u lekarza, pielęgniarki lub położnej podstawowej opieki lekarskiej, których wskazałeś w deklaracji wyboru

Korzystasz z teleporady, gdy:

 1.  Istnieje podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
 2. Potrzebujesz recepty na leki niezbędne do kontynuacji leczenia, a lekarz ma Twoją dokumentację medyczną.
 3. Potrzebujesz zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne jako kontynuację poprzedniego zlecenia, a lekarz ma Twoją dokumentację medyczną.
 4. Potrzebujesz zaświadczenia o stanie zdrowia.
 5. Twoje dziecko, które nie ma 6 lat, korzysta z porady kontrolnej, którą lekarz ustalił podczas bezpośredniej wizyty i która nie polega na fizycznym badaniu.

Co uzyskasz przez teleporadę u swojego lekarza

 1. zalecenia
 2. e-zwolnienie
 3. e-skierowanie
 4. zlecenie na test na koronawirusa
 5. e-receptę
 6. sugestię bezpośredniej wizyty w przychodni lub kontaktu z pogotowiem ratunkowym (jeśli Twój stan zdrowia będzie tego wymagał).

W jaki sposób zarejestrować się na teleporadę ?
Aby zarejestrować się na teleporadę zadzwoń pod numer 32 47 84 215.
Pielęgniarka zapisuje termin dogodny dla chorego, bądź wolny i do właściwego lekarza. Poinformuje Cię również o sposobie nawiązania kontaktu i prosi o podanie numeru telefonu, na który lekarz ma oddzwonić.
Jak przebiega teleporada?
Lekarz w ustalonym terminie zadzwoni do Ciebie na podany podczas rejestracji numer telefonu, zweryfikuje Twoją tożsamość. Jeżeli pacjent nie odbiera połączenia, po trzykrotnej próbie następuje anulowanie wizyty.
Dzięki teleporadzie w bezpieczny sposób skontaktujesz się z lekarzem, który postawi diagnozę, wystawi e-receptę lub e-zwolnienie. Wszystko to bez wychodzenia z domu.
Czy możliwy jest kontakt osobisty?
Jeżeli w trakcie rozmowy lekarz zdecyduje, że konieczne jest osobiste wykonanie badania, zostanie ustalony termin wizyty w poradni.
W jaki sposób zrealizować e-receptę.
Wystawania przez lekarza e-recepta posiada swój indywidualny kod. Po przeprowadzonej teleporadzie, zadzwoń i zapytaj  o kod recepty jeżeli lekarz Ci go nie podał. Dokonując zakupu w aptece zostaniesz poproszony o podanie swojego numeru pesel i indywidualnego kodu recepty.

POBIERZ DEKLARACJĘ

 

a. deklaracja lekarz rodzinny

b. deklaracja pielęgniarka rodzinna

 

Deklaracje można również otrzymać:

 1. W Punkcie Informacyjnym Szpitala (wejście główne budynku)

 2. W Izbie Przyjęć


INFORMACJA O PROGRAMACH EDUKACYJNYCH


Informujemy, że POZ w Wojewódzkin Szpitalu Specjalistycznym Nr2 w Jastrzębiu-Zdroju,prowadzi programy edukacyjne dla pacjentów w zakresie:cukrzycy,nadciśnienia tętniczego,przetrwałego migotania przedsionków,przewlekłej niewydolności nerek,dny moczanowej.Wszystkich zainteresowanych rozszerzeniem wiedzy w zakresie leczenia wymienionych wyżej chorób,zapobiegania ich powikłanom zapraszamy na wizyty do lekarza i pielęgniarek.


HARMONOGRAM WIZYT EDUKACYJNYCH.
Poniedziałki od 15.00-17.00-edukacja pacjentów z cukrzycą.
Wtorek od 15.00-17.00-edukacja pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek.
Środa od 13.00-15.00-edukacja pacjentów z nadciśnieniem.
Czwartek od 16.00-17.00-edukacja pacjentów z migotaniem przedsionków.
Piątek od 13.00-15.00-edukacja pacjentów z dną moczanową.


INFORMACJE O PORADACH TELEFONICZNYCH 


Informujemy, że w naszym Szpitalu istnieje możliwość kontaktu telefonicznego z lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej,w godzinach pracy lekarzy tj.codziennie od godz.11.00-12.00.pod numerem telefonu 324784215, dla pacjentów zdeklarowanych. INFORMACJE O WIZYTACH DOMOWYCH   


Informujemy,że lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej realizuje wizyty w domu pacjenta.Zapisy na wizyty prowadzi Rejestracja Przychodni. Zgłoszenie może mieć formę telefoniczną lub za pośrednictwem osób trzecich.Pielęgniarka informuje lekarza o zgłoszeniu,a lekarz podejmuje decyzję o terminie wizyty.
Warunkiem realizacji wizyty jest istnienie klinicznych wskazań do wizyty domowej,między innymi:ciężki stan pacjenta lub stan,w którym dojazd do Przychodni jest niewskazany z uwagi na możliwość pogorszenia stanu zdrowia,podeszły wiek i schorzenia uniemożliwiające dotarcie do Przychodni,inne sytuacje uzdodnione z lekarzem.
Warunkiem realizacji wizyty jest rownież zamieszkanie w Jastrzębiu lub okolicy.
    


PROGRAM PROFILAKTYKI PIERWOTNEJ W CUKRZYCY W PORADNI PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ NASZEGO SZPITALA

Proponujemy bezpłatne badania profilaktyczne skierowane do osób w wieku powyżej 60 roku życia, które nie miały do tej pory stwierdzonej cukrzycy oraz są pacjentami Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej naszego Szpitala. Badania te obejmują:

WIECEJ INFORMACJI UZYSKASZ POD NUMEREM: 32 47 84 215