Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Działalność

POZ - Lekarz rodzinny

Wybór Lekarza Rodzinnego to bardzo ważna decyzja – powinien on być Twoim pierwszym kontaktem gdy czujesz różnego rodzaju dolegliwości, ale nie tylko wtedy. To on planuje i realizuje kompleksową opiekę medyczną nad pacjentem: przeprowadza wstępne badania, przepisuje niezbędne leki oraz kieruje na konsultacje do lekarzy specjalistów.
    Do obowiązków lekarza POZ należy również prowadzenie edukacji prozdrowotnej – to właśnie u niego możesz uzyskać poradę jak prawidłowo dbać o nasze zdrowie, jak komponować swoją dietę, czego unikać, a na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Prowadzi on również działania profilaktyczne, dzięki którym możemy uniknąć nie tylko z pozoru niegroźnych chorób, ale również poważnych konsekwencji schorzeń, które sami byśmy wykryli dopiero w momencie gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia.

Zachęcamy do złożenia deklaracji wyboru Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju
telefon: 32 47 84 215

Poradnia jest zlokalizowana na I piętrze w budynku głównym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2, obok Kaplicy Szpitalnej

 

 

 

PORADY TELEFONICZNE:

Codziennie od godziny 11.00-12.00 lekarz udziela porad telefonicznych
Numer telefonu:  32 47 84 216

 

POBIERZ DEKLARACJĘ

 

a. deklaracja lekarz rodzinny

b. deklaracja pielęgniarka rodzinna

 

Deklaracje można również otrzymać:

  1. W Punkcie Informacyjnym Szpitala (wejście główne budynku)

  2. W Izbie Przyjęć


INFORMACJA O PROGRAMACH EDUKACYJNYCH


Informujemy, że POZ w Wojewódzkin Szpitalu Specjalistycznym Nr2 w Jastrzębiu-Zdroju,prowadzi programy edukacyjne dla pacjentów w zakresie:cukrzycy,nadciśnienia tętniczego,przetrwałego migotania przedsionków,przewlekłej niewydolności nerek,dny moczanowej.Wszystkich zainteresowanych rozszerzeniem wiedzy w zakresie leczenia wymienionych wyżej chorób,zapobiegania ich powikłanom zapraszamy na wizyty do lekarza i pielęgniarek.


HARMONOGRAM WIZYT EDUKACYJNYCH.
Poniedziałki od 15.00-17.00-edukacja pacjentów z cukrzycą.
Wtorek od 15.00-17.00-edukacja pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek.
Środa od 13.00-15.00-edukacja pacjentów z nadciśnieniem.
Czwartek od 16.00-17.00-edukacja pacjentów z migotaniem przedsionków.
Piątek od 13.00-15.00-edukacja pacjentów z dną moczanową.


INFORMACJE O PORADACH TELEFONICZNYCH 


Informujemy, że w naszym Szpitalu istnieje możliwość kontaktu telefonicznego z lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej,w godzinach pracy lekarzy tj.codziennie od godz.11.00-12.00.pod numerem telefonu 324784215, dla pacjentów zdeklarowanych. INFORMACJE O WIZYTACH DOMOWYCH   


Informujemy,że lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej realizuje wizyty w domu pacjenta.Zapisy na wizyty prowadzi Rejestracja Przychodni. Zgłoszenie może mieć formę telefoniczną lub za pośrednictwem osób trzecich.Pielęgniarka informuje lekarza o zgłoszeniu,a lekarz podejmuje decyzję o terminie wizyty.
Warunkiem realizacji wizyty jest istnienie klinicznych wskazań do wizyty domowej,między innymi:ciężki stan pacjenta lub stan,w którym dojazd do Przychodni jest niewskazany z uwagi na możliwość pogorszenia stanu zdrowia,podeszły wiek i schorzenia uniemożliwiające dotarcie do Przychodni,inne sytuacje uzdodnione z lekarzem.
Warunkiem realizacji wizyty jest rownież zamieszkanie w Jastrzębiu lub okolicy.
    


PROGRAM PROFILAKTYKI PIERWOTNEJ W CUKRZYCY W PORADNI PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ NASZEGO SZPITALA

Proponujemy bezpłatne badania profilaktyczne skierowane do osób w wieku powyżej 60 roku życia, które nie miały do tej pory stwierdzonej cukrzycy oraz są pacjentami Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej naszego Szpitala. Badania te obejmują:

WIECEJ INFORMACJI UZYSKASZ POD NUMEREM: 32 47 84 215