Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Działalność

POZ - Lekarz rodzinny

Wybór Lekarza Rodzinnego to bardzo ważna decyzja – powinien on być Twoim pierwszym kontaktem gdy czujesz różnego rodzaju dolegliwości, ale nie tylko wtedy. To on planuje i realizuje kompleksową opiekę medyczną nad pacjentem: przeprowadza wstępne badania, przepisuje niezbędne leki oraz kieruje na konsultacje do lekarzy specjalistów.
    Do obowiązków lekarza POZ należy również prowadzenie edukacji prozdrowotnej – to właśnie u niego możesz uzyskać poradę jak prawidłowo dbać o nasze zdrowie, jak komponować swoją dietę, czego unikać, a na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Prowadzi on również działania profilaktyczne, dzięki którym możemy uniknąć nie tylko z pozoru niegroźnych chorób, ale również poważnych konsekwencji schorzeń, które sami byśmy wykryli dopiero w momencie gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia.

 

ZACHĘCAMY DO ZŁOŻENIA DEKLARACJI WYBORU PORADNI PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ W WOJEWÓDZKIM SZPITALU SPECJALISTRYCZNYM NR 2 W JASTRZĘBIU-ZDROJU

Numer telefonu do rejestracji: 32 47 84 215

Poradnia jest zlokalizowana na parterze w budynku głównym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w sąsiedztwie rejestracji do poradni specjalistycznych przyszpitalnyc.

 

INFORMACJA DLA PACJENTA:

Jeżeli potrzebujesz skierowania czy recepty na stałe leki mozesz wysłać informację również drogą mailową. W wiadomości napisz swoje dande - imię nazwisko i  rok urodzenia, oraz czego oczekujesz. 

adres e-mail: poz@wss2.pl

Teleporady

Korzystasz z teleporady, gdy:

 1.  Istnieje podejrzenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2.
 2. Potrzebujesz recepty na leki niezbędne do kontynuacji leczenia, a lekarz ma Twoją dokumentację medyczną.
 3. Potrzebujesz zlecenia na zaopatrzenie w wyroby medyczne jako kontynuację poprzedniego zlecenia, a lekarz ma Twoją dokumentację medyczną.
 4. Potrzebujesz zaświadczenia o stanie zdrowia.

Co uzyskasz przez teleporadę u swojego lekarza

 1. zalecenia
 2. e-zwolnienie
 3. e-skierowanie
 4. zlecenie na test na koronawirusa
 5. e-receptę
 6. sugestię bezpośredniej wizyty w przychodni lub kontaktu z pogotowiem ratunkowym (jeśli Twój stan zdrowia będzie tego wymagał).

W jaki sposób zarejestrować się na teleporadę ?
Aby zarejestrować się na teleporadę zadzwoń pod numer 32 47 84 215.
Pielęgniarka zapisuje termin dogodny dla chorego, bądź wolny i do właściwego lekarza. Poinformuje Cię również o sposobie nawiązania kontaktu i prosi o podanie numeru telefonu, na który lekarz ma oddzwonić.
Jak przebiega teleporada?
Lekarz w ustalonym terminie zadzwoni do Ciebie na podany podczas rejestracji numer telefonu, zweryfikuje Twoją tożsamość. Jeżeli pacjent nie odbiera połączenia, po trzykrotnej próbie następuje anulowanie wizyty.
Dzięki teleporadzie w bezpieczny sposób skontaktujesz się z lekarzem, który postawi diagnozę, wystawi e-receptę lub e-zwolnienie. Wszystko to bez wychodzenia z domu.
Czy możliwy jest kontakt osobisty?
Jeżeli w trakcie rozmowy lekarz zdecyduje, że konieczne jest osobiste wykonanie badania, zostanie ustalony termin wizyty w poradni.
W jaki sposób zrealizować e-receptę.
Wystawania przez lekarza e-recepta posiada swój indywidualny kod. Po przeprowadzonej teleporadzie, zadzwoń i zapytaj  o kod recepty jeżeli lekarz Ci go nie podał. Dokonując zakupu w aptece zostaniesz poproszony o podanie swojego numeru pesel i indywidualnego kodu recepty.

POBIERZ DEKLARACJĘ

 

a. deklaracja lekarz rodzinny

b. deklaracja pielęgniarka rodzinna

 

Deklaracje można również otrzymać:

 1. W Punkcie Informacyjnym Szpitala (wejście główne budynku)

 2. W Izbie Przyjęć


INFORMACJA O PROGRAMACH EDUKACYJNYCH


Informujemy, że POZ w Wojewódzkin Szpitalu Specjalistycznym Nr2 w Jastrzębiu-Zdroju,prowadzi programy edukacyjne dla pacjentów w zakresie:cukrzycy,nadciśnienia tętniczego,przetrwałego migotania przedsionków,przewlekłej niewydolności nerek,dny moczanowej.Wszystkich zainteresowanych rozszerzeniem wiedzy w zakresie leczenia wymienionych wyżej chorób,zapobiegania ich powikłanom zapraszamy na wizyty do lekarza i pielęgniarek.


HARMONOGRAM WIZYT EDUKACYJNYCH.
Poniedziałki od 15.00-17.00-edukacja pacjentów z cukrzycą.
Wtorek od 15.00-17.00-edukacja pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek.
Środa od 13.00-15.00-edukacja pacjentów z nadciśnieniem.
Czwartek od 16.00-17.00-edukacja pacjentów z migotaniem przedsionków.
Piątek od 13.00-15.00-edukacja pacjentów z dną moczanową.


INFORMACJE O PORADACH TELEFONICZNYCH 


Informujemy, że w naszym Szpitalu istnieje możliwość kontaktu telefonicznego z lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej,w godzinach pracy lekarzy tj.codziennie od godz.11.00-12.00.pod numerem telefonu 324784215, dla pacjentów zdeklarowanych. INFORMACJE O WIZYTACH DOMOWYCH   


Informujemy,że lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej realizuje wizyty w domu pacjenta.Zapisy na wizyty prowadzi Rejestracja Przychodni. Zgłoszenie może mieć formę telefoniczną lub za pośrednictwem osób trzecich.Pielęgniarka informuje lekarza o zgłoszeniu,a lekarz podejmuje decyzję o terminie wizyty.
Warunkiem realizacji wizyty jest istnienie klinicznych wskazań do wizyty domowej,między innymi:ciężki stan pacjenta lub stan,w którym dojazd do Przychodni jest niewskazany z uwagi na możliwość pogorszenia stanu zdrowia,podeszły wiek i schorzenia uniemożliwiające dotarcie do Przychodni,inne sytuacje uzdodnione z lekarzem.
Warunkiem realizacji wizyty jest rownież zamieszkanie w Jastrzębiu lub okolicy.
    


PROGRAM PROFILAKTYKI PIERWOTNEJ W CUKRZYCY W PORADNI PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ NASZEGO SZPITALA

Proponujemy bezpłatne badania profilaktyczne skierowane do osób w wieku powyżej 60 roku życia, które nie miały do tej pory stwierdzonej cukrzycy oraz są pacjentami Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej naszego Szpitala. Badania te obejmują:

WIECEJ INFORMACJI UZYSKASZ POD NUMEREM: 32 47 84 215


tel. 32 47 84 200
fax 32 47 84 506
szpital@wss2.pl
Zobacz mapę

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2
w Jastrzębiu-Zdroju


Aleja Jana Pawła II 7
44-330 Jastrzębie-Zdrój
woj. śląskie
Deklaracja dostępności
NIP 633-10-45-778
REGON 272790824
KRS 0000048508
RPWDL 000000013057