Wybór Lekarza Rodzinnego to bardzo ważna decyzja – powinien on być Twoim pierwszym kontaktem gdy czujesz różnego rodzaju dolegliwości, ale nie tylko wtedy. To on planuje i realizuje kompleksową opiekę medyczną nad pacjentem: przeprowadza wstępne badania, przepisuje niezbędne leki oraz kieruje na konsultacje do lekarzy specjalistów.
Do obowiązków lekarza POZ należy również prowadzenie edukacji prozdrowotnej – to właśnie u niego możesz uzyskać poradę jak prawidłowo dbać o nasze zdrowie, jak komponować swoją dietę, czego unikać, a na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Prowadzi on również działania profilaktyczne, dzięki którym możemy uniknąć nie tylko z pozoru niegroźnych chorób, ale również poważnych konsekwencji schorzeń, które sami byśmy wykryli dopiero w momencie gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia.
Lekarz nie odmawia bezpośredniej wizyty, gdy:
Korzystasz z teleporady, gdy:
Co uzyskasz przez teleporadę u swojego lekarza
W jaki sposób zarejestrować się na teleporadę ?
Aby zarejestrować się na teleporadę zadzwoń pod numer 32 47 84 215.
Pielęgniarka zapisuje termin dogodny dla chorego, bądź wolny i do właściwego lekarza. Poinformuje Cię również o sposobie nawiązania kontaktu i prosi o podanie numeru telefonu, na który lekarz ma oddzwonić.
Jak przebiega teleporada?
Lekarz w ustalonym terminie zadzwoni do Ciebie na podany podczas rejestracji numer telefonu, zweryfikuje Twoją tożsamość. Jeżeli pacjent nie odbiera połączenia, po trzykrotnej próbie następuje anulowanie wizyty.
Dzięki teleporadzie w bezpieczny sposób skontaktujesz się z lekarzem, który postawi diagnozę, wystawi e-receptę lub e-zwolnienie. Wszystko to bez wychodzenia z domu.
Czy możliwy jest kontakt osobisty?
Jeżeli w trakcie rozmowy lekarz zdecyduje, że konieczne jest osobiste wykonanie badania, zostanie ustalony termin wizyty w poradni.
W jaki sposób zrealizować e-receptę.
Wystawania przez lekarza e-recepta posiada swój indywidualny kod. Po przeprowadzonej teleporadzie, zadzwoń i zapytaj o kod recepty jeżeli lekarz Ci go nie podał. Dokonując zakupu w aptece zostaniesz poproszony o podanie swojego numeru pesel i indywidualnego kodu recepty.
POBIERZ DEKLARACJĘ
b. deklaracja pielęgniarka rodzinna
Deklaracje można również otrzymać:
W Punkcie Informacyjnym Szpitala (wejście główne budynku)
W Izbie Przyjęć
INFORMACJA O PROGRAMACH EDUKACYJNYCH
Informujemy, że POZ w Wojewódzkin Szpitalu Specjalistycznym Nr2 w Jastrzębiu-Zdroju,prowadzi programy edukacyjne dla pacjentów w zakresie:cukrzycy,nadciśnienia tętniczego,przetrwałego migotania przedsionków,przewlekłej niewydolności nerek,dny moczanowej.Wszystkich zainteresowanych rozszerzeniem wiedzy w zakresie leczenia wymienionych wyżej chorób,zapobiegania ich powikłanom zapraszamy na wizyty do lekarza i pielęgniarek.
HARMONOGRAM WIZYT EDUKACYJNYCH.
Poniedziałki od 15.00-17.00-edukacja pacjentów z cukrzycą.
Wtorek od 15.00-17.00-edukacja pacjentów z przewlekłą niewydolnością nerek.
Środa od 13.00-15.00-edukacja pacjentów z nadciśnieniem.
Czwartek od 16.00-17.00-edukacja pacjentów z migotaniem przedsionków.
Piątek od 13.00-15.00-edukacja pacjentów z dną moczanową.
INFORMACJE O PORADACH TELEFONICZNYCH
Informujemy, że w naszym Szpitalu istnieje możliwość kontaktu telefonicznego z lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej,w godzinach pracy lekarzy tj.codziennie od godz.11.00-12.00.pod numerem telefonu 324784215, dla pacjentów zdeklarowanych.
INFORMACJE O WIZYTACH DOMOWYCH
Informujemy,że lekarz Podstawowej Opieki Zdrowotnej realizuje wizyty w domu pacjenta.Zapisy na wizyty prowadzi Rejestracja Przychodni. Zgłoszenie może mieć formę telefoniczną lub za pośrednictwem osób trzecich.Pielęgniarka informuje lekarza o zgłoszeniu,a lekarz podejmuje decyzję o terminie wizyty.
Warunkiem realizacji wizyty jest istnienie klinicznych wskazań do wizyty domowej,między innymi:ciężki stan pacjenta lub stan,w którym dojazd do Przychodni jest niewskazany z uwagi na możliwość pogorszenia stanu zdrowia,podeszły wiek i schorzenia uniemożliwiające dotarcie do Przychodni,inne sytuacje uzdodnione z lekarzem.
Warunkiem realizacji wizyty jest rownież zamieszkanie w Jastrzębiu lub okolicy.
PROGRAM PROFILAKTYKI PIERWOTNEJ W CUKRZYCY W PORADNI PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ NASZEGO SZPITALA
Proponujemy bezpłatne badania profilaktyczne skierowane do osób w wieku powyżej 60 roku życia, które nie miały do tej pory stwierdzonej cukrzycy oraz są pacjentami Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej naszego Szpitala. Badania te obejmują:
WIECEJ INFORMACJI UZYSKASZ POD NUMEREM: 32 47 84 215
tel. 32 47 84 200
fax 32 47 84 506
szpital@wss2.pl
Zobacz mapę
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2
w Jastrzębiu-Zdroju
Aleja Jana Pawła II 7
44-330 Jastrzębie-Zdrój
woj. śląskie
Deklaracja dostępności
NIP 633-10-45-778
REGON 272790824
KRS 0000048508
RPWDL 000000013057