Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Działalność

POZ - Lekarz rodzinny

Wybór Lekarza Rodzinnego to bardzo ważna decyzja – powinien on być Twoim pierwszym kontaktem gdy czujesz różnego rodzaju dolegliwości, ale nie tylko wtedy. To on planuje i realizuje kompleksową opiekę medyczną nad pacjentem: przeprowadza wstępne badania, przepisuje niezbędne leki oraz kieruje na konsultacje do lekarzy specjalistów.
    Do obowiązków lekarza POZ należy również prowadzenie edukacji prozdrowotnej – to właśnie u niego możesz uzyskać poradę jak prawidłowo dbać o nasze zdrowie, jak komponować swoją dietę, czego unikać, a na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Prowadzi on również działania profilaktyczne, dzięki którym możemy uniknąć nie tylko z pozoru niegroźnych chorób, ale również poważnych konsekwencji schorzeń, które sami byśmy wykryli dopiero w momencie gwałtownego pogorszenia stanu zdrowia.

Zachęcamy do złożenia deklaracji wyboru Poradni Podstawowej Opieki Zdrowotnej w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju
telefon: 32 47 84 215

Poradnia jest zlokalizowana na I piętrze w budynku głównym Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2, naprzeciwko Laboratorium Diagnostycznego.

 

 

 

PORADY TELEFONICZNE:

Codziennie od godziny 11.00-12.00 lekarz udziela porad telefonicznych
Numer telefonu:  32 47 84 216

 

POBIERZ DEKLARACJĘ

 

a. deklaracja lekarz rodzinny

b. deklaracja pielęgniarka rodzinna

 

Deklaracje można również otrzymać:

  1. W Punkcie Informacyjnym Szpitala (wejście główne budynku)

  2. W Izbie Przyjęć