Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Działalność

Oddział Urologii i Onkologii Urologicznej

Lekarz Zarządzający Oddziałem:
Agata Witosińska - Walica - specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej, specjalista w dziedzinie urologii
+48 32 47 84 420 

Pielęgniarka Oddziałowa: 
mgr Jolanta Pytraczyk
+48 32 47 84 422 

Starsi Asystenci: 

lek. Maciej Twardzik - specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej 
lek. Norbert Foltyński - specjalista w dziedzinie urologii 
lek. Andrzej Krentorz - specjalista w dziedzinie urologii 
lek. Rafał Kuczera - specjalista w dziedzinie urologii 
dr n. med. Andrzej Mura - specjalista w dziedzinie urologii 
dr n. med. Ryszard Pielorz - specjalista w dziedzinie urologii
lek. Tadeusz Rottermund - specjalista w dziedzinie chirurgii ogólnej 
lek. Krzysztof Sankowski - specjalista w dziedzinie urologii 
lek. Wojciech Sobczyk - specjalista w dziedzinie urologii 

 

Młodszy Asystent: 
lek. Marek Kampka
lek. Jonasz Dragon
 

 

Telefony
+48 32 47 84 422 Sekretariat
+48 32 47 84 423 Dyżurka Lekarska
+48 32 47 84 425 Dyżurka Pielęgniarek

Charakterystyka oddziału:
Oddział Urologii zajmuje się leczeniem wrodzonych i nabytych chorób układu moczowego. W ramach oddziału wykonywany jest pełen zakres operacji z dziedziny urologii i onkologii urologicznej. Dzięki licznym sponsorom Oddział zakupił wysokiej klasy laparoskop 3D, który umożliwia przeprowadzenie pełnego spektrum procedur urologicznych w sposób minimalnie inwazyjny, dzięki czemu hospitalizacja jest krótsza, liczba powikłań mniejsza, a pacjenci szybciej mogą wrócić do zdrowia i codziennej aktywności.
 

Oddział Urologii posiada salę operacyjną, gdzie operacje wykonywane są zarówno techniką klasyczną, jak i laparoskopową. Wachlarz zabiegów wykonywanych w Oddziale Urologii obejmuje:

Zespół Oddziału Urologii składa się z profesjonalnego personelu, który stale podnosi swoje kwalifikacje uczestnicząc w kursach, szkoleniach i stażach organizowanych przez prestiżowe ośrodki w kraju i zagranicą. Publikacje naukowe lekarzy ukazują się w czasopismach medycznych „Przegląd Urologiczny” i „Przegląd Nefrologiczny”.  Specjaliści pracujący w Oddziale posiadają prestiżowy tytuł FEBU nadawany przez Europejskie Towarzystwo Urologiczne. Pracownicy Oddziału Urologii udzielają się społecznie biorąc udział w akcjach organizowanych przez Urząd Miasta Jastrzębie – Zdrój oraz Jastrzębską Spółkę Węglową.
Dzięki sponsorom i działającym przy oddziale oraz Stowarzyszeniu „Jastrzębska Urologia” pozyskano środki na zakup nowoczesnego sprzętu PCNL, laparoskopii i laserów (diodowy i holomowy). Oddział doposażony jest w wysokospecjalistyczny sprzęt przekazany przez Urząd Miasta Jastrzębie - Zdrój, Jastrzębską Spółkę Węglową S.A. oraz Fundację Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej w Jastrzębiu – Zdroju.

Lekarze zatrudnieni w Oddziale Urologii przyjmują pacjentów w Przyszpitalnej Poradni Urologicznej.

Pacjenci na czas pobytu w szpitalu mają możliwość przechowania ubrań oraz rzeczy wartościowych w depozycie usytuowanym przy Izbie Przyjęć. Rzeczy zdeponowane wydawane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:30.