Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
O szpitalu

Misja Paragwaj

Już od trzech lat działa przy duszpasterstwie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu Zdroju misja medyczna, która swoją pomocą ogarnia najbiedniejszych z biednych w slumsach i pueblach biednego kraju w Ameryce Południowej – Republice Paragwaju. W minionych już trzech edycjach pomogliśmy około 7000 ludzi, rozdaliśmy lekarstwa i rozbudziliśmy nadzieje w ich sercach, że są jeszcze ludzie, których interesuje ich los. Poprzednie misje pochłonęły także około 20.000 dolarów amerykańskich, za które zakupiliśmy lekarstwa, organizowaliśmy pomoc dla dzieci oraz organizację logistyki wewnątrz samego Paragwaju. Wszystko to było możliwe dzięki naszym sponsorom, którym nieustannie jesteśmy wdzięczni. Nasza misja działa pod skrzydłami pewnych i godnych zaufania Osób i Instytucji. Misji Patronuje Arcybiskup Katowicki Wiktor Skworc, Śląska Izba Lekarska. Misja działa w ramach i pod patronatem Dyrekcji Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu – Zdroju. Potężnym patronem i partnerem medialnym jest największe w Polsce wydawnictwo dla lekarzy Medycyna Praktyczna oraz wiele lokalnych mediów. Wszyscy nasi sponsorzy znajdują dobre słowo na łamach naszej oficjalnej strony http://www.to-misja.pl ) oraz w publikacjach naszych patronów medialnych.

Rozpoczynamy przygotowania do IV misji. Po raz pierwszy ruszamy z edukacją na temat pielęgnacji przewlekle chorych. Wraz z pomocą lekarską nasza misja wchodzi na drugi tor edukacji w zakresie pielęgniarstwa i pomocy najbiedniejszym leżącym w ramach misyjnego pielęgniarstwa środowiskowego. Dlatego też na IV misję oprócz trzech lekarzy wybierają się dwie pielęgniarki podejmując się poważnego wezwania wraz z lekarzami bezpośredniej pracy wśród najbiedniejszych z biednych.

W IV misji będą uczestniczyć

z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu - Zdroju:

lek. Grażyna Adamek- Oddział Kardiologiczno - Wewnętrzny

piel. Barbara Dziak- Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

piel. Marta Wdowczyk - Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

ks. Wojtek Grzesiak - Kapelan Szpitala Koordynator z ramienia Szpitala i Archidiecezji

Ponadto:

lek. Elżbieta Wypych, pediatra, Rybnik

lek. Anna Morcinek, internista, Rydułtowy

ks. Marek Zientek, dziekan, praca misyjna 

Pielęgnacja chorych i dzieci - broszura


tel. 32 47 84 200
fax 32 47 84 506
szpital@wss2.pl
Zobacz mapę

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2
w Jastrzębiu-Zdroju


Aleja Jana Pawła II 7
44-330 Jastrzębie-Zdrój
woj. śląskie
Deklaracja dostępności
NIP 633-10-45-778
REGON 272790824
KRS 0000048508
RPWDL 000000013057