Od każdego pacjenta, który przyjmowany jest na dany oddział w szpitalu lub klinice, wymagane jest dostarczenie skierowania do szpitala oraz dowodu tożsamości (dowód osobisty lub w przypadku osób z krajów poza Unią Europejską - paszport)
Ponadto dobrze jest wziąć ze sobą dokumentację medyczną – karty informacyjne (wypisy) ze szpitala, konsultacje, wyniki badań.
Podczas pobytu w szpitalu, należy zadbać także o rzeczy osobiste takie jak:
• piżama lub wygodne ubranie, np. dres;
• szlafrok;
• klapki, wygodne obuwie domowe,
• przybory toaletowe, np. mydło, pasta i szczoteczka do zębów itp.;
• ręczniki – najlepiej 2 szt.
• warto mieć własne sztućce i kubek;
• aktualnie przyjmowane leki.
W przypadku posiadania przy sobie rzeczy wartościowych prosimy złożyć je do depozytu Szpitala usytuowanym przy Izbie Przyjęć. Rzeczy zdeponowane wydawane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 13:30.
W przypadku nagłego przywiezienia Szpital zapewnia piżamę, klapki i szlafrok, natomiast ubranie i rzeczy wartościowe trafiają do depozytu.
W przypadku jakichkolwiek pytań najlepiej skontaktować się z sekretariatem odpowiedniego oddziału.
Telefony...
To naturalne, że troszczymy się o bliską nam osobę, której stan zdrowia wymaga specjalistycznej opieki poza domem. Podczas odwiedzin ważne jest aby uszanować intymność pozostałych pacjentów oraz umożliwić im wypoczynek. Prawo do odwiedzin jednego pacjenta nie może wpływać na prawo do poszanowania godności drugiego pacjenta. Prosimy zatem , aby zachować ciszę, nie przychodzić licznymi grupami, przypilnować aby dzieci zrozumiały w jakiej sytuacji się znalazły.
Nie wyznaczono konkretnych godzin, w jakich można odwiedzać bliską osobę. Wyjątkiem jest Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii gdzie wizyty odbywają się w ustalonych godzinach. (link do OAiIT)
W dniu wypisu pacjent otrzymuje kartę informacyjną leczenia szpitalnego oraz w razie potrzeby zaświadczenie o niezdolności do pracy. Do wydania takiego zaświadczenia niezbędny jest PESEL, NIP zakładu pracy, NIP osobisty lub Dowód osobisty pacjenta. Kartę informacyjną należy zachować i okazywać podczas wizyt kontrolnych w Poradniach Specjalistycznych lub u lekarza rodzinnego.
Na terenie szpitala znajdują się:
- punkt gastronomiczny
- automaty z napojami
- sklep zaopatrzenia ortopedycznego Medi Max
- apteka.
tel. 32 47 84 200
fax 32 47 84 506
szpital@wss2.pl
Zobacz mapę
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2
w Jastrzębiu-Zdroju
Aleja Jana Pawła II 7
44-330 Jastrzębie-Zdrój
woj. śląskie
Deklaracja dostępności
NIP 633-10-45-778
REGON 272790824
KRS 0000048508
RPWDL 000000013057