Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
O szpitalu

Okno Życia

    Okno życia to bezpieczne miejsce, w którym osoba, która nie chce, bądź nie może z różnych przyczyn zaopiekować się dzieckiem - ma możliwość pozostawić je tam. Jest alternatywą dla porzucenia dziecka pozbawiającego go tym samym opieki i narażającego na utratę zdrowia, a nawet życia.  
    Nasz szpital, wykorzystując posiadany potencjał, w tym wykwalifikowany personel i dobrze wyposażoną bazę diagnostyczną, wznowił funkcjonowanie Okna życia w nowej lokalizacji. Ze względu na konieczność zachowania szczególnej dyskrecji oraz nieograniczonego dostępu, miejsce to znajduje się w tylnej części szpitala, za oddziałem pediatrycznym.
    Pozostawione w łóżeczku dziecko otrzyma fachową pomoc ze strony personelu oddziału, a następnie zostaje uruchomiona procedura informowania odpowiednich organów oraz przekazania malucha do placówki opiekuńczej.
    Jesteśmy dumni z kontunuowania idei Okna Życia przy naszym szpitalu, jednocześnie mamy nadzieję, że nikt nigdy nie będzie zmuszony do wykorzystania tego miejsca jako ostatniej szansy na godne życie dla porzuconego tam dziecka.