Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
O szpitalu

Projekty realizowane przez pracowników

 


Mamy nowe projekty

Z przyjemnością informujemy, że Pracownicy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju z powodzeniem wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich FIO – Śląskie Lokalne 2017: realizacja lokalnych przedsięwzięć.

„Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Śląskie Lokalne” jest to program grantowy realizowany przez Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS, Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej oraz Fundusz Lokalny „Ramża” na podstawie umowy o dofinansowanie o realizację zadania publicznego zleconego w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich zawartej pomiędzy Ministrem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej a w/w podmiotami.   

    Dwa złożone przez tzw. grupy nieformalne projekty, uzyskały pozytywną ocenę, zostały zaakceptowane w całości, a co za tym idzie otrzymały dofinansowanie we wnioskowanej kwocie. W/w projekty to:

1. Projekt pt. “Przechytrzyć postęp i zachować zdrowie”, którego celem jest:
podniesienie świadomości mieszkańców Jastrzębia - Zdroju na temat zdrowego odżywiania poprzez czynny udział w warsztatach prowadzonych przez specjalistów w dziedzinie żywienia, wzbudzenie chęci do przygotowywania urozmaiconych posiłków poprzez ukazanie atrakcyjności procesu samego w sobie,
integracja Jastrzębian poprzez wspólną realizację zadań, jako atrakcyjne spędzanie czasu, zapobieganie chorobom cywilizacyjnym poprzez wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych

W ramach projektu zostaną zorganizowane trzy spotkania w formie warsztatów podczas, których odbędzie się wykład na temat właściwego odżywiania,  wspólne z uczestnikami przygotowywanie zaplanowanych posiłków (wstępnie to: sałatki, surówki, pasty wegańskie). W tej części uczestnicy wezmą czynny udział; krojenie, szatkowanie, mieszanie, doprawianie, miksowanie, ucieranie ….     no i oczywiście wspólna degustacja i podsumowanie. Zostanie przeprowadzony również egzamin z zapamiętanej wiedzy NA WESOŁO oraz sesja zdjęciowa pod hasłem „Celebruję jedzenie".

2. Projekt pt.: "Jestem BOHATEREM !!! Moje rączki są czyściutkie !", którego celem jest wyrobienie nawyku mycia rąk, zakodowanie w świadomości najmłodszych Jastrzębian informacji dot. zagrożeń związanych z brudnymi rękami ale przede wszystkim nauczenie właściwej techniki mycia rąk. Ambicją realizatorów projektu jest to, aby dzieci potrafiły zauważyć i chciały reagować na braki higieniczne występujące u najbliższych - w tym również u swoich rodziców, rodzeństwa, dziadków.
Projekt skierowany jest do Przedszkolaków  z Jastrzębia – Zdroju, a jego istotę stanowi prezentacja  materiałów edukacyjnych, praktyczna nauka prawidłowej techniki mycia rąk, sprawdzanie skuteczności działania z wykorzystaniem lampy UV, uhonorowanie Bohaterów czystych rąk medalami:„Zwycięzcy walki z brudem” oraz wspólna zabawa połączona z sesją zdjęciową.

W skład I Grupy nieformalnej wchodzą Panie: Bożena Kulak Kierownik Działu Żywienia, Renata Podniesińska dietetyk kliniczny prowadzący Poradnię Dietetyczną w WSzS Nr 2 oraz Maria Dolacińska Specjalista ds. Promocji zdrowia i edukacji.

II Grupę nieformalną stanowią Panie: Mariola Antończyk Specjalistka ds. higieny i epidemiologii, Ewa Domańska Specjalistka ds. higieny i epidemiologii oraz Bogusława Kacprzyk Kierownik Biura Organizacji.

W imieniu w/w już dziś zapraszamy do skorzystania w przedstawionych propozycji. Przybliżony termin organizacji spotkań to miesiąc wrzesień i październik.

O szczegółach realizacji inicjatywy Pracowników naszego Szpitala będziemy informować na bieżąco dlatego zachęcamy do śledzenia strony Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju  www.wss2.pl


Realizacja projektu

10 września 2017 r., w jedno z ostatnich letnich popołudni, w Parku Zdrojowym odbył  
się Festyn Zdrowia organizowany przez Urząd Miasta Jastrzębia-Zdroju.
Festyn Zdrowia to cykliczne wydarzenie, w którym rokrocznie tłumnie uczestniczą wszyscy, którym sprawy życia i zdrowia/ życia w zdrowiu/ zdrowego życia… są bliskie.

Festyn Zdrowia stał się dobrą okazją do wystartowania z projektem:
„Jestem BOHATEREM ! Moje rączki są czyściutkie”.
Pani Mariola Antończyk przez kilka godzin wytrwale uczyła zarówno dzieci jak i dorosłych,
techniki prawidłowego mycia rąk.
Dzieci świetnie się bawiły zdobywając niezwykle ważne dla zdrowia umiejętności,
a dorośli...?
Dorośli na nowo uświadamiali sobie, że w kwestii mycia rąk pośpiech nie jest wskazany :)
Rozgrzewkę mamy za sobą…
Już niebawem ruszamy do Przedszkolaków !!!

Na zdjęciach uczestnicy Festynu Zdrowia:
Pani Mariola Antończyk Pani Bogusława Kacprzyk Pani Maria Dolacińska Pan Sławomir Oleksińskitel. 32 47 84 200
fax 32 47 84 506
szpital@wss2.pl
Zobacz mapę

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2
w Jastrzębiu-Zdroju


Aleja Jana Pawła II 7
44-330 Jastrzębie-Zdrój
woj. śląskie
Deklaracja dostępności
NIP 633-10-45-778
REGON 272790824
KRS 0000048508
RPWDL 000000013057