Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
14.10.2021

Apel Dyrekcji dotyczący przestrzegania zasad przy odwiedzinach

Szanowni Państwo,
    
    Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju mając na uwadze rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 apeluje do Państwa o przestrzeganie obowiązujących zasad dotyczących odwiedzin pacjentów hospitalizowanych w oddziałach szpitalnych.

    Zasady te zostały wprowadzone w trosce o Państwa bezpieczeństwo, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo waszych bliskich przebywających w szpitalu, dla których każdy kontakt z zewnątrz to dodatkowe zagrożenia.

    Rozumiemy jednocześnie potrzebę kontaktu chorego z rodziną i bliskimi, mamy także świadomość jak duże ma znaczenie w procesie leczenia. Dlatego podtrzymujemy możliwość kontaktu z pacjentami w szczególnych przypadkach oraz na oddziałach, na których sytuacja na to pozwala.

    Zatem prosimy zachowajcie Państwo szczególną ostrożność oraz postępujcie zgodnie z tymi zaleceniami:

1.    Odwiedzający korzystają wyłączenie z wejścia głównego do szpitala.
2.    Osoby wchodzące na oddziały, które uzyskały zgodę lekarza zarządzającego/lekarza dyżurnego powinny być zdrowe (najlepiej osoby zaszczepione, ozdrowieńcy lub
z ujemnym wynikiem testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wszystkie zauważone objawy infekcji powinny skutkować kategoryczną rezygnacją z planowanych odwiedzin i kontaktów z chorymi.
3.    W jednym czasie pacjenta odwiedzić może jedna osoba, a czas trwania wizyty należy ograniczyć do minimum. 
4.    Wizyty odbywają się przy zachowaniu obowiązujących zasad sanitarnych - dezynfekcja rąk, zachowanie odstępów, maseczka ochronna noszona we właściwy sposób oraz założone rękawiczki.

    Apelujemy zatem raz jeszcze o kategoryczne przestrzeganie standardów bezpieczeństwa obowiązujących w naszym szpitalu oraz o samodyscyplinę, co pozostaje wyrazem naszej wspólnej odpowiedzialności za osoby leczone w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

    Wszelkie zmiany w zakresie powyższych zasad i regulacji – adekwatnie do zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej będziemy komunikować na naszej stronie internetowej szpitala.
 


tel. 32 47 84 200
fax 32 47 84 506
szpital@wss2.pl
Zobacz mapę

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2
w Jastrzębiu-Zdroju


Aleja Jana Pawła II 7
44-330 Jastrzębie-Zdrój
woj. śląskie
Deklaracja dostępności
NIP 633-10-45-778
REGON 272790824
KRS 0000048508
RPWDL 000000013057