Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
14.10.2020

Szpital staje się ośrodkiem przeznaczonym również dla pacjentów chorujących na COVID-19.

    Informujemy, że zgodnie z decyzją Wojewody Śląskiego dotyczącym podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej, w związku z przeciwdziałaniem COVID-19, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju od dnia 16.10.2020 staje się ośrodkiem przeznaczonym również dla pacjentów chorujących na COVID-19.

    Dotychczas placówkami, które zajmowały się pacjentami z SARS-CoV-2 były szpitale jednoimienne. Wzrost zachorowań spowodował, że zaistniała potrzeba utworzenia nowych miejsc opieki dla pacjentów m.in. w naszym szpitalu, który docelowo będzie dysponował 45 łózkami.

    Postępując zgonie z wytycznymi w szpitalu wprowadzono liczne zmiany organizacyjne. Z uwagi na konieczność zabezpieczenia oddziałów dla osób zakażonych koronawirusem, szczególnie pod kątem opieki pielęgniarskiej i lekarskiej dnia 14.10.2020 podjęto decyzję o wtrzymaniu przyjęć do szpitala związanych z  zabiegami i badaniami planowymi. Szpital nadal będzie przyjmował pacjentów w sytuacjach ratujących życie, nagłych lub pilnych. W tych przypadkach szpital funkcjonuje jak do tej pory.  

Prosimy o śledzenie komunikatów, gdyż o wszystkich zmianach będziemy informować na bieżąco.


Mamy ogromną nadzieję, że wkrótce sytuacja epidemiczna pozwoli nam powrócić do standardowego funkcjonowania. Bardzo prosimy o wyrozumiałość i liczymy na słowa wsparcia ze strony mieszkańców naszego regionu.