Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
18.10.2019

Jest szansa na dalszy rozwój kardiologii w naszym szpitalu!


     Wicemarszałek województwa śląskiego Dariusz Starzycki i p.o. dyrektora śląskiego NFZ Piotr Nowak odwiedzili oddział kardiologiczno – wewnętrzny naszego szpitala. Już wiemy, że jest szansa na rozwój tej ważnej specjalności w Jastrzębiu-Zdroju.
Jastrzębska kardiologia wciąż idzie do przodu. Od lipca 2017 roku leczone są tutaj ostre zespoły wieńcowe (w tym zawały mięśnia sercowego), a od listopada tego samego roku wdrożony został program KOS-zawał, który pozwala objąć pacjentów po zawałach serca kompleksową opieką medyczną.
- Ale my wciąż chcemy się rozwijać, bo mamy na oddziale świetnie wykształconych lekarzy i doskonały personel. Do tego jest potrzebny osobny, specjalistyczny kontrakt na kardiologię. To wiązałoby się z powstaniem samodzielnego oddziału kardiologicznego i wyższym kontraktem na usługi medyczne w tym zakresie – przekonuje lek. med. Henryk Sobocik, lekarz zarządzający dziś oddziałem kardiologiczno – wewnętrznym WSS nr 2.
     Jastrzębscy lekarze wraz z dyrektorem szpitala rozmawiali niedawno na ten temat z Dariuszem Starzyckim, wicemarszałkiem województwa śląskiego i Piotrem Nowakiem, p.o. dyrektora śląskiego NFZ. Przekonywali, że pozwoliłoby to m.in. rozszerzyć działalność oddziału o wszczepianie rozruszników serca, a także urządzeń wysokoenergetycznych tzw. kardiowerterów.
     Piotr Nowak uważnie słuchał argumentów jastrzębskich lekarzy i wstępnie zadeklarował, że Narodowy Fundusz Zdrowia rozpatrzy możliwość poszerzenia kontraktu na naszą kardiologię. Będzie to doskonała wiadomość dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju i okolic.