Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
19.09.2019

Oddział Urazowo-Ortopedyczny. Poprawiły się warunki, w których leczeni są pacjenci.

Zakończył się pierwszy etap remontu Oddziału Urazowo – Ortopedycznego w naszym szpitalu. Oznacza to, że znacząco poprawiły się warunki w których leczeni są pacjenci.

Przebudowa tego oddziału wciąż trwa, a jej zakończenie planowane na koniec roku. Jest ona częścią projektu „Przebudowa, doposażenie Oddziału Urazowo-Ortopedycznego oraz Zakładu Diagnostyki Obrazowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju dla osób przewlekle chorych i starszych oraz diagnostyki, leczenia i profilaktyki chorób układu ruchu".
Jego celem jest jest wzrost dostępności i poprawa jakości świadczonych usług, związanych z chorobami układu kostno-stawowo-mięśniowego, poprzez modernizację i doposażenie w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną Oddziału Urazowo-Ortopedycznego i Zakładu Diagnostyki Obrazowej WSS nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.

Dodajmy, że Zakład Diagnostyki Obrazowej remontowany w ramach tego samego programu jest już gotowy. Pracownia została wyposażona m.in. w aparat USG, aparat EKG i monitor parametrów życiowych pacjenta.
Całkowita wartość projektu w ramach którego wykonywana jest inwestycja wynosi - 3 424 905,01 zł z czego dofinansowanie zewnętrzne to 2 300 315,00 zł.