Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
27.08.2019

Bartosz Demczuk: Dobry humor to podstawa każdej terapii!

Znany doskonale z Kabaretu Młodych Panów Bartosz Demczuk, odwiedził pacjentów oddziału pediatrycznego jastrzębskiego szpitala.

  Bartek zapowiadał przed tym spotkaniem, że postara się do tradycyjnych metod leczenia dołożyć coś od siebie. - To będzie odrobina śmiechoterapii, bo dobry humor to podstawa - mówił Demczuk.
I jak obiecywał, tak zrobił - w poniedziałkowe przedpołudnie stawił się na oddziale pediatrycznym wyposażony niczym Święty Mikołaj - dla każdego z dziewięciu pacjentów, którzy tego dnia przebywali w tym miejscu miał prezenty.
- Są tu między innymi koszulka z moją podobizną, długopisy kabaretowe i oczywiście niezawodny lek na zbyt wiele wolnego czasu, czyli specjalną edycję gry "Człowieku nie irytuj się". Dlaczego specjalną? Bo z nami Młodymi Panami w roli głównej - wyjaśniał Bartek, który cierpliwie chodził od sali do sali i rozmawiał z najmłodszymi pacjentami. Robił dokładnie to, co zapowiedział - wzbudzał uśmiech wśród dzieciaków, ale także rodziców, którzy towarzyszą im w szpitalu.
  Nasza pediatria jest bardzo przyjazna dla rodzin, ale mimo wszystko pobyt w szpitalu zawsze wiąże się z pewnym stresem i powoduje dyskomfort. Takie spotkania sprawiają, że zarówno dzieciom jak i ich rodzicom łatwiej poradzić sobie z sytuacją.

Nasi mali pacjenci przygotowali plakaty przedstawiające postać naszego gościa, koniecznie zobacz galerię!