Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
22.05.2019

Otwarcie Oddziału Pediatrycznego

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju z ogromną przyjemnością informuje, że od dnia 01.06.2019 r. zostaje uruchomiona działalność Oddziału Pediatrycznego zlokalizowanego w budynku głównym Szpitala przy Alei Jana Pawła II 7.

Dzięki temu Szpital znów będzie mógł zapewnić kompleksowość opieki dzieciom z Jastrzębia-Zdroju i okolic. Począwszy od Poradni Ginekologicznej, Oddziału Położniczo-Ginekologicznego i Szkoły Rodzenia, gdzie pomagamy przyszłym mamom od pierwszych chwil życia ich jeszcze nienarodzonego dziecka, aż do porodu; poprzez Oddział Neonatologiczny, który zapewnia opiekę noworodkom również tym, urodzonym wcześniej, a mamy uczy w Poradni Laktacyjnej karmić piersią; aż po Oddział Intensywnej Terapii Dziecięcej, w którym personel ratuje dzieci będącew stanie zagrożenia życia lub zdrowia.

Całość dopina nowy Oddział Pediatryczny, który liczy ogółem 20 łóżek. Sale
są przestronne, a warunki w nich panujące komfortowe zarówno dla dzieci jak i dla czuwających przy nich opiekunów. Oddział jest w pełni wyposażony w specjalistyczny sprzęt oraz posiada dostęp do pełnego zaplecza diagnostycznego jednostki. Oddział posiada własną Izbę Przyjęć, zlokalizowaną w sąsiedztwie wejścia do Szpitala od strony Przyszpitalnych Poradni Specjalistycznych.

Wykwalifikowany Zespół lekarsko-pielęgniarski i pomocniczy, na czele z Lekarzem Zarządzającym Oddziałem dr n. med. Danutą Pabijasz oraz Pielęgniarką Oddziałową mgr Bernadeta Ciszewską jest w pełni gotowy do niesienia pomocy swoim podopiecznym.

Informacje o Oddziale i telefony...