Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
09.05.2019

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych - informacja o Mszy Świętej oraz Pielgrzymce Służby Zdrowia

Zawód pielęgniarki ma już setki lat. Od czasu pierwszych profesjonalnych pielęgniarek ludzkość dokonała niezwykłego postępu technologicznego w medycynie. Jednak żaden aparat ani urządzenie nie jest w stanie zastąpić kompetencji, troski i współczucia, jakie daje człowiek pragnący służyć choremu i cierpiącemu. To właśnie pielęgniarki i położne często są przy nas w najtrudniejszych chwilach życia, towarzyszą podczas narodzin i ostatniego pożegnania. Co roku obchodzą swoje święto 12 maja ustanowione jako Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych.


Tego dnia Duszpasterze naszego Szpitala zapraszają do wspólnej modlitwy i uczczenia relikwii błogosławionej Hanny Chrzanowskiej w Kaplicy Szpitalnej.

Wydarzenie przeznaczone jest dla wszystkich pracowników Służby Zdrowia, a szczególnie pielęgniarek, położnych (także będące na emeryturze) oraz chorych i niepełnosprawnych – których błogosławiona Hanna jest też orędowniczką.


12.05.2019 r. godz. 7.00  - Msza św. za ++ Pielęgniarki i Położne naszego szpitala
12.05.2019 r. godz. 10.00 - Msza św. w  intencji Pielęgniarek i Położnych pracujących w naszym szpitalu.
Ponadto 26 maja 2019 r można wziąć udział w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Zdrowia na Jasną Górę organizowanej już po raz 95. Więcej informacji można uzyskać u ks. Piotra Mrozka  w zakrystii Kaplicy Szpitalnej.