Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
29.03.2019

Warsztaty "Bezpieczny Maluch" - Pomagamy przyszłym rodzicom stawić czoła nowym wyzwaniom

    Wyzwania współczesnego rodzicielstwa są nierozerwalnie związane z odpowiednim przygotowaniem się na nową rolę w życiu.  Przyszli rodzice zyskują świadomość odpowiedzialności jaka na nich spoczywa a wraz z nią wiele wątpliwości.

Czy czekając na dziecko lub ucząc się żyć z nowonarodzonym okruszkiem rodzic czuje wyłącznie miłość, tkliwość i wszechogarniające szczęście? Bardzo rzadko. Najczęściej – oprócz wymienionych wyżej – czują także niepewność czy poradzą sobie w tej nowej roli, czy sprostają wszystkim wymaganiom, czy nie wydarzy się nic złego.
    Aby pomóc przyszłym rodzicom stawić czoła nowym wyzwaniom, w naszym Szpitalu odbyły się bezpłatne warsztaty dla kobiet w ciąży oraz ich partnerów w ramach Ogólnopolskiej Kampanii Bezpieczny Maluch. Warsztaty prowadzone były przez zespół ratowników medycznych firmy MEDIKURS, z zakresu pierwszej pomocy w stanach nagłych u niemowląt i kobiet w ciąży, oraz  bezpieczeństwa malucha i kobiety w ciąży podczas jazdy samochodem. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem a wiedza była przekazana w łatwy, przystępny sposób i z dużą dawką humoru.
    Serdecznie dziękujemy naszym specjalistom oraz Pani Joannie Kuźnik - Położnej Oddziałowej na co dzień pracującej w Oddziale Położniczo-Ginekologicznym, dzięki której po raz kolejny akcja „Bezpieczny Maluch” została przeprowadzona.