Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
27.02.2019

Szpital włączył się w akcję "Wszyscy dla Miłosza!"

Miłosz jest 41-letnim mieszkańcem Jastrzębia Zdroju. Jest kochającym mężem Anety i tatą dwójki cudownych maluchów – Hani i Oskara. Koniec zeszłego roku był dla Miłosza i Jego rodziny trudnym okresem. W grudniu 2018 r. zdiagnozowano u Niego zespół mielodysplastyczny – rodzaj nowotworu krwi i ich życie wywróciło się do góry nogami. Badania, leczenie chemią, szpitalne korytarze stały się dla Miłosza codziennością.

    Kilka lat temu z żoną zarejestrowali się w Bazie Dawców Szpiku. Nigdy nie przypuszczali, że to dla Miłosza będzie szukany Dawca, że to On będzie potrzebował przeszczepienia. Jak sam mówi: „Życie potrafi nas zaskoczyć, nie zawsze pozytywnie. Trzeba się z tym zmierzyć, przejść przez to.” I apeluje: „Zarejestruj się jako potencjalny Dawca szpiku! Pomóż wszystkim chorym w walce z chorobą!”

    Na białaczkę, najczęstszy nowotwór krwi, chorują osoby w każdym wieku. W wielu przypadkach konieczny jest przeszczep szpiku. Jednak tylko 25 proc. pacjentów znajduje dawcę w rodzinie. Pozostałe 75 proc. potrzebuje dawcy niespokrewnionego. Każdy ogólnie zdrowy człowiek, pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50 kg i nie ma dużej nadwagi może zostać potencjalnym potencjalnym Dawcą szpiku. Na terenie naszego miasta została zorganizowana akcja pod hasłem „Wszyscy dla Miłosza!”, w którą WSS Nr 2 również się włączył.
    
    Jeżeli nie udało Ci się dołączyć do grona zarejestrowanych osób przy okazji tej akcji, nic straconego! Istnieje możliwość zamówienia pakietu poprzez formularz rejestracyjny na stronie Fundacji DKMS. W pakiecie rejestracyjnym znajdziesz formularz oraz pałeczki do pobrania wymazu. Wypełnij formularz, pobierz wymaz i odeślij pakiet na adres Fundacji.

Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.dkms.pl