Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
06.02.2019

Światowy Dzień Walki z Rakiem

4 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Rakiem i z tej okazji w naszym Szpitalu odbyła się akcja profilaktyczno-edukacyjna skierowana do pacjentów zachęcająca do regularnych badań profilaktycznych.

Wykrycie choroby nowotworowej jest zawsze olbrzymim wstrząsem psychicznym nie tylko dla pacjenta, ale także dla jego bliskich. Medycyna ma coraz większą gamę środków, by z rakiem walczyć i robić to skutecznie. Niezbędne jest sprawne i szybkie przeprowadzenie pacjenta przez kolejne etapy diagnostyki i leczenia onkologicznego dlatego w naszym Szpitalu można liczyć na pomoc Koordynatora Pakietu Onkologicznego - Pani Agnieszki Żołowicz.

Chociaż wciąż nie potrafimy w stu procentach zapobiegać chorobom nowotworowym, w wielu przypadkach możliwe jest wykrycie raka we wczesnym stadium rozwoju i wprowadzenie skutecznego sposobu leczenia. Działania edukacyjno-informacyjne połączono z akcją „Zaszczep w sobie chęć szczepienia” zachęcającą do szczepień ochronnych oraz akcją „Antybiotyki” mająca na celu edukację w zakresie rozsądnego stosowania antybiotyków. Pacjenci mieli możliwość skorzystać z poradnictwa metodycznego personelu medycznego Szpitala oraz pracownika Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wodzisławiu Śląskim.