Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
24.01.2019

KARMIENIE PIERSIĄ - STANDARD W OPIECE OKOŁOPORODOWEJ

Ciągłe podnoszenie kwalifikacji oraz doskonalenie nabytych umiejętności jest wpisane w zawody medyczne, dlatego Pani Bożena Kasperkiewicz – Pielęgniarka Oddziałowa Oddziału Neonatologicznego WSzS Nr 2 zorganizowała szkolenie pod hasłem „KARMIENIE PIERSIĄ – STANDARD W OPIECE OKOŁOPORODOWEJ” przeprowadzonego przez specjalistów z Centrum Nauki o Laktacji.

W szkoleniu uczestniczyły pielęgniarki i położne oraz lekarze zarówno z naszego Szpitala jak i okolicznych podmiotów.

     Wątpliwości i problemy związane z karmieniem piersią to najczęstszy powód zmartwień i niepokojów młodych mam. Choć karmienie piersią to jedna z najbardziej naturalnych czynności pod słońcem, to jednak na początku niemal każda młoda mama potrzebuje instruktażu, jak się do tego zabrać. Odpowiednio przygotowany personel i profesjonalna pomoc już w pierwszych godzinach po porodzie ma kluczowe znaczenie.
     Warto już w ciąży pomyśleć o tym, aby odpowiednio się do tego przygotować. W naszym Szpitalu funkcjonuje Szkoła Świadomego Rodzicielstwa, w programie której między innymi znajdują się zagadnienia związane naturalnym karmieniem maluszka, ponadto o pomoc można zwrócić się do Poradni Laktacyjnej. Serdecznie zapraszamy!