Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
29.11.2018

Ewakuacja - ćwiczenia

    O tym jak ważne są precyzyjnie opracowane oraz wdrożone procedury postępowania na wypadek konieczności ewakuacji placówki nie trzeba nikogo przekonywać.

Ważnym elementem tego procesu jest przećwiczenie przez personel i odpowiednie służby działań podejmowanych na okoliczność tak niezwykle stresującego zdarzenia. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju przeprowadzone były ćwiczenia, w scenariuszu których strażacy i nasi pracownicy zmierzyli się z trudnym zadaniem koordynacji działań związanych z ewakuacją pacjentów z powodu pożaru na jednym z oddziałów.  Pożar był pozorowany, ale Straż Pożarna przyjechała do Szpitala jak do prawdziwego zdarzenia. Niezbędnym elementem takich działań jest również podsumowanie i ocena poprawności oraz szybkości w podejmowaniu decyzji, począwszy od powiadomienia odpowiednich służb o wybuchu pożaru, poprzez ewakuację pacjentów.
 

Zobacz fotorelację...