Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
10.09.2018

WSS Nr 2 na Festynie Zdrowia

Podczas tegorocznego Festynu Zdrowia, spośród przygotowanych przez Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 stanowisk, najdłuższe kolejki jastrzębian ustawiały się do pomiaru ciśnienia wewnątrzgałkowego metodą bezdotykową. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko praktycznego pokazu prawidłowego mycia rąk przy pomocy lampy UV w ramach prowadzonej akcji „ Higiena rąk od przedszkola do seniora” oraz pomiaru poziomu cukru i edukacji na temat cukrzycy.

Pracownicy szpitala udzielali także obszernych informacji o nowo powstałej Szkole Świadomego Rodzicielstwa, edukowali na temat przygotowanie do porodu, karmienia naturalnego, prezentowali pokaz ćwiczeń  w poszczególnych jednostkach chorobowych, informowali o rehabilitacji osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.

Piękna pogoda sprawiła, iż mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju tłumnie przybyli do Parku Zdrojowego i skorzystali z przygotowanych przez szpital badań i porad.