Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
30.05.2018

AKCJA KARMIENIA PIERSIĄ

Oddział Neonatologiczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju bierze udział, jako jeden z 45 w Polsce, w ogólnopolskiej akcji promocyjnej Ministerstwa Zdrowia dotyczącej karmienia piersią.

Mamy, które w ciągu kilku ostatnich dni urodziły, bądź do 1 czerwca urodzą swoje dziecko w  WSS Nr 2, a karmią swoją pociechę piersią dostają body z napisem „Człowiek karmiony piersią” Akcja prowadzona jest w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Promocji Karmienia Piersią i ma za zadanie uświadomienie matek jak ważne dla zdrowia zarówno dziecka, jak i mamy jest karmienie naturalne.

Body zawiera dwustopniową regulację rozmiaru, wygodne zapięcie kopertowe i wywijane mankiety. Zostało uszyte w Polsce oraz wykonane przy użyciu bezpiecznych dla niemowląt, certyfikowanych dzianin i farb do nadruków.

W związku z dużym zainteresowaniem akcją, co przekłada się na znaczny wzrost ilości mam karmiących piersią  - Joanna Stępień – Lekarz Zarządzający Oddziałem Neonatologii oraz  Pola Wita, młodszy asystent – rezydent razem z lekarzami z Oddziału Ginekologiczno - Położniczego już pracują nad stworzeniem autorskiego programu WSS Nr 2 propagującego karmienie piersią.

Ogólnopolski Tydzień Promocji Karmienia Piersią obchodzony jest między 26 maja a 1 czerwca. Przy tej okazji Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca: wyłączne karmienie piersią do ukończenia przez dziecko 6 miesiąca życia, kontynuację karmienia piersią do ukończenia drugiego roku życia i dłużej przy jednoczesnym wprowadzaniu pokarmów uzupełniających.