Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
11.05.2018

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Kochane Pielęgniarki i Pielęgniarze– gdyby nie Wy – szpital nie mógłby funkcjonować a dla pacjentów pobyt w szpitalu byłby nie do zniesienia!

Dziękujemy za wszystko i życzymy Wam, byście nigdy nie żałowali raz wybranej drogi zawodowej, by satysfakcja i radość, jakie bez wątpienia daje możliwość pomocy człowiekowi w potrzebie, osłodziły niewątpliwe trudy tej pracy.

 „To piękny i odpowiedzialny zawód. Każda pielęgniarka zaczynając pracę jest pełna radości, empatii, zaangażowania, czerpie z pracy wiele satysfakcji. Z upływem lat wymagania ustawowe rosną, biurokracja jest nie do ogarnięcia a zasoby kadrowe coraz mniejsze. To wszystko odbiera nam radość z pracy. Pielęgniarstwo to piękny zawód, ale być pielęgniarką jest bardzo ciężko” – twierdzi  mgr Anna Kurek, pielęgniarka Oddziałowa Stacji Dializ Wojewódzkiego Szpitala Nr 2.

Jakie są – pół żartem, pół serio - pielęgniarki w WSS Nr 2?
- mądre – kończą studia, specjalizacje, piszą doktoraty;
- jak siłacze – pchają, podnoszą, przestawiają;
- jak maratończycy – biegają po szpitalu z góry w dół, wzdłuż i wszerz;
- jak nauczyciele – edukują i informują;
- jak rzemieślnicy – z waty i bandaża robią istne cuda przynoszące chorym ulgę;
- jak sekretarki – piszą, uzupełniają, podliczają, analizują;
- jak astronauci – każdy pacjent to nieznany nowy świat;
- jak spowiednicy – wysłuchują pacjentów bez względu na temat.

Nigdy się nie nudzą. Myją, karmią, przebierają, podają leki, zakładają venflony, podłączają kroplówki, konsultują, dezynfekują, nadzorują itp.

Mają oczy dookoła głowy, będąc w wielu miejscach jednocześnie.

Są niezwykle kreatywne i wierzą, ze poczucie humoru na oddziale zmniejsza i łagodzi napięcia pacjentów a praca z uśmiechem w tle jest o wiele przyjemniejsza.