Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
23.01.2018

WOŚP - prosimy graj do końca świata i jeden dzień dłużej !

Kilka słów o pomocy WOŚP dla szpitala na przełomie lat…

Pierwszy raz sprzęt medyczny zakupiony przez Orkiestrę trafia do Szpitala w 1998 roku. Na przełomie lat aparatura medyczna, która pomagała i cały czas pomaga naszym Pacjentom została przekazana na Oddziały Intensywnej Terapii Dziecięcej, Neonatologii, Pediatryczny oraz do Zakładu Opiekuńczo Leczniczego.

W 2013 roku nasz szpital otrzymał od WOŚP aparaturę medyczną o wartości ponad 272 tysięcy złotych. Inkubator transportowy, stanowisko do resuscytacji, aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, inkubator zamknięty. To sprzęt medyczny, który pomaga dzieciom przebywającym w Oddziale Neonatologii. Na jeden z bardzo trudnych oddziałów ? Oddział Intensywnej Terapii dla Dzieci, na którym przebywają niejednokrotnie dzieci w stanach zagrożenia życia ? Fundacja WOŚP w 2014 roku przekazała respirator oscylacyjny o wartości 138 tysięcy. Dzięki zakupionemu inkubatorowi wiele noworodków dostało drugą szansę - za co jesteśmy niezmiernie wdzięczny fundacji.

W roku 2016 Zakład Opiekuńczo Leczniczy otrzymał 40 łóżek z wyposażeniem, cztery wózki inwalidzkie, dwa materace przeciwodleżynowe, dwa ssaki elektryczne, podnośnik elektryczny i fotel kąpielowy. Wartość przekazanego sprzętu wyniosła ponad 366 tysięcy 600 złotych. W 2017 roku sprzęt otrzymały dwa oddziały ? Oddział Dziecięcy aparat usg i aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych natomiast Oddział Neonatologii pulsoksymetr. W ostatnich pięciu latach otrzymaliśmy aparaturę wartą ponad 888 tysięcy złotych. To duże wsparcie dla jastrzębskiego szpitala. Wsparcie, które pomaga Pacjentom i tym całkiem małym, i tym starszym przebywającym w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym. Dziękujemy za te piękne gesty pomocy - pomocy, która płynie do Pacjentów.

,,Ile dobra dajemy tyle do nas wraca" - Orkiestro graj z nami do końca świta i jeden dzień dłużej ...