Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
22.01.2018

Ranking Szpitali 2017 - Liderzy Ochrony Zdrowia

    Chcielibyśmy się z Państwem podzielić ważną dla szpitala informacją – opublikowane zostały wyniki prestiżowego konkursu „Ranking Szpitali 2017” organizowanego przez redakcję dziennika Rzeczpospolita i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. W rankingu zostały przedstawione najlepsze jednostki specjalistyczne opieki medycznej w Polsce.

Pracownia Angiografii - profesor Laurent Spelle

Blok Operacyjny

 

Blok Operacyjny

 

Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii

 „Bezpieczny Szpital Przyszłości – Ranking Szpitali” to ranking „Top 100 Szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych”. Edycja rankingu przebiegała pod hasłem „Bezpieczeństwo, jakość, innowacje”. Na podstawie danych przedstawionych w rankingu Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 2 w Jastrzębiu – Zdroju zajął 65 miejsce. To dla jastrzębskiego szpitala duży awans w Top 100.  W 2016 roku pierwszy raz Szpital wziął udział w rankingu i „złotej setce” zajął 83 miejsce. W 2017 roku wzrost nastąpił o 18 miejsc w górę. Jak podkreśla dyrektor Grażyna Kuczera „wzrost oceny naszych usług jest dla nas ważnym wyróżnieniem – staramy się stawiać na rozwój i polepszanie jakości. Wzrost zajmowanego miejsca utwierdza nas w przekonaniu, że nasze starania przynoszą efekty”.
Szpital był oceniany w wielu obszarach działalności: zarządzania, jakości opieki, opieki medycznej.
W porównaniu do roku 2016 w 2017 roku wzrost punktacji nastąpił w opiece zdrowotnej oraz zarządzaniu jednostką. W obszarach zarządzania poddawane ocenie zostały: budynki, zarządzanie majątkiem, zasilanie w media i instalacje, systemy informatyczne, zarządzanie i finanse. Analizie obszaru „opieka medyczna” poddawane były system sterylizacji, diagnostyka, polityka lekowa, blok operacyjny, personel i jego kwalifikacje.
    Warto wspomnieć, iż w rankingu zostały przedstawione najlepsze jednostki specjalistycznej opieki medycznej w Polsce charakteryzujące się wysokim poziome merytorycznym personelu medycznego. Poddano ocenie jednostki medyczne w zakresie projektów inwestycyjnych i modernizacji budynków, zakupu specjalistycznych i innowacyjnych urządzeń medycznych.
    Wzrost o 18 miejsc w górę podkreśla profesjonalizm kadry zarządzającej, rozwój i poszerzanie kwalifikacji kadry medycznej szpitala i jest wyróżnieniem dla nas wszystkich – wszystkich pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu – Zdroju stwierdza Grażyna Kuczera dyrektor szpitala. Jako dyrektor szpitala dziękuję wszystkim Pracownikom Szpitala ponieważ na to wyróżnienie  składa się ciężka praca całego naszego personelu i kieruję sowa uznania dla wszystkich i każdego z osobna – to dzięki zaangażowaniu Pracowników możemy cieszyć się sukcesem naszej jednostki. 

Stacja Dializ