Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
22.10.2017

Rozpoczęliśmy nowy projekt z czeskim partnerem !

Odbyły się pierwsze spotkania personelu medycznego w ramach projektu "Współpraca oddziałów okulistycznych Szpitala w Karwinie oraz w Jastrzębiu – Zdroju".

Zespół medyczny Oddziału Okulistyki naszego szpitala rozpoczął zajęcia u czeskich kolegów w Szpitalu w Karwinie. Warsztaty, cenne doświadczenia i doskonalenie umiejętności lekarzy oraz pielęgniarek Oddziału Okulistyki u czeskiego partnera projektu jest możliwe dzięki wsparciu jakie otrzymaliśmy z Unii Europejskiej oraz Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W dniu 17 października 2017 r. zespół medyczny jastrzębskiej leczniczy udał się z wizytą do Nemocnice s poliklinikou Karvina – Raj. Wizyta w czeskim szpitalu to zarówno cenne doświadczenia, jak i możliwość rozwijania umiejętności i poznawania praktycznych procedur obowiązujących w Republice Czeskiej w dziedzinie okulistyki. Paweł Stala lekarz zarządzający Oddziałem Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu – Zdroju podczas pobytu w Szpitalu w Karwinie – Raj był obecny przy ambulancji poradni siatkówki, gdzie uczestniczył w leczeniu i konsultacji z MUDr. Igondovou Zuzanou. Konsultował pacjentów, u których zdiagnozowano: krwotok siatkówkowy, zwyrodnienie plamki bieguna tylnego, inne postacie zamknięcia naczyń siatkówki, odwarstwienie siatkówki z przedarciem, obrzęk zastoinowy tarczy nerwu wzrokowego. Doktor Paweł Stala był również obecny podczas badań OCT, angio, fluorescencji siatkówki, daytona, i co niezmiernie istotne na sali operacyjnej przy operacji zaćmy (operator prim. MUDr. Slepanek Jiri).

Pani Monika Truchan pielęgniarka oddziałowa Oddziału Okulistyki Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu – Zdroju w tracie wizyty w czeskim szpitalu obserwowała pracę tamtejszego oddziału okulistyki. Miała możliwość zapoznania się z dokumentacją medyczną pacjentów, przygotowywaniem do zabiegu operacyjnego zaćmy. Jednym z najciekawszych momentów wizyty była obecność na sali operacyjnej, gdzie zaznajamiała się z pracą pielęgniarek około operacyjnych.