Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
19.07.2017

Medyczna sława u nas w Szpitalu - Profesor Rene Chapot

Medyczna sława u nas w Szpitalu - Profesor Rene Chapot. Zobacz relację filmową:

 

W lipcu personel medyczny Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju mógł doskonalić swoje umiejętności od jednego z najlepszych specjalistów na świecie w dziedzinie neuroradiologii zabiegowej Profesora Rene Chapot - Francuza na co dzień pracującego w Niemczech. Profesor wraz z lekarzami z jastrzębskiego szpitala przeprowadzili zabiegi u 3 pacjentów w zakresie leczenia malformacji naczyniowych w obrębie ośrodkowego układu nerwowego za pomocą ciekłych środków emboliozacyjnych. Było to wydarzenie niezmiernie ważne i prestiżowe dla Szpitala.
Bardzo się cieszymy się, że Profesor Rene Chopot zgodził się przyjechać do Polski i zaprezentować swój sposób i technikę leczenia malformacji naczyniowych w obrębie ośrodkowego układu nerwowego za pomocą ciekłych środków emboliozacyjnych – mówi lek. med. Jerzy Wróbel Kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej w WSzS Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.
W Zakładzie Diagnostyki Obrazowej lekarze wykonują zabiegi na dwupłaszczyznowym angiografie, który jest niezwykle zaawansowany technologicznie. Dzięki zabiegom, które wykonaliśmy w gronie znakomitego zagranicznego eksperta mogliśmy nabywać jeszcze szersze doświadczenie i doskonalić umiejętności, a zabiegi będą przeprowadzane w sposób bardziej sprawny – komentuje lek. med. Adam Ryszczyk, Specjalista w dziedzinie radiologii i diagnostyki obrazowej w WSzS Nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju.
Zabiegi, które przeprowadzono podczas wizyty profesora są wykonywane na co dzień przez kadrę Szpitala, należą do bardzo skomplikowanych procedur neuroradiologicznych m.in. leczenia tętniaków naczyń mózgowych, przetok tętniczo-żylnych czy naczyniaków tętniczo-żylnych. Wyposażenie Szpitala w tak nowoczesny angiograf przełożyło się przede wszystkim na korzyści dla pacjentów, jak i personelu medycznego - mówi Grażyna Kuczera dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego N 2 w Jastrzębiu – Zdroju.