Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
27.06.2017

Teleopieka

„Bezpiecznie we własnym domu - nowoczesne technologie w usługach opiekuńczych dla Seniorów i osób nie w pełni samodzielnych z podregionu rybnickiego”.

 

Stowarzyszenie „EBI Association” wraz z Miastem Jastrzębie - Zdrój i pionierem w dziedzinie teleopieki senioralnej w Polsce – firmą OpiekaNova Sp. z o. o. realizuje Projekt "BEZPIECZNIE WE WŁASNYM DOMU - nowoczesne technologie w usługach opiekuńczych dla Seniorów i osób nie w pełni samodzielnych z podregionu rybnickiego”. BEZPIECZNIE WE WŁASNYM DOMU, to projekt który pozwala Seniorom pozostać samodzielnym i korzystać z uroków życia, by nadal czuli się potrzebni w lokalnej społeczności. By nie zmniejszać ich komfortu życia zabierając z dotychczasowego miejsca, w którym żyją, jeśli mają jeszcze możliwość samodzielnego życia. Dzięki temu my, jako społeczeństwo, możemy dłużej cieszyć się obecnością ludzi starszych – naszych rodziców, dziadków, przyjaciół - i korzystać z ich wiedzy i doświadczenia. Celem projektu jest poprawa jakości życia Seniorów i osób niepełnosprawnych usługami teleopiekuńczymi w okresie od czerwca 2017 roku do maja 2019 roku. Projekt w 100% jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego, budżetu Państwa i wkładu własnego realizatorów. Co ważne – udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny! Gdzie się zgłosić ? Jeśli chcesz dowiedzieć się, na czym polega teleopieka, jak pracują teleopiekunowie, jakie są statystyki ratunkowe Centrum alarmowego, a także jak zgłosić siebie lub bliską Ci osobę do projektu – wejdź na naszą stronę opiekanova.pl lub zadzwoń do biura projektu (tel. 32 470 60 77). Na czym polega projekt ? Usługa TELEOPIEKI polega na podłączeniu podopiecznego do sieci teleinformatycznej, zapewniającej bezpośredni kontakt z Centrum Alarmowym i przeszkolonym opiekunem (psycholog, opiekun senioralny), który w razie konieczności niezwłocznie rozpocznie akcję pomocową. Dzięki temu konieczna pomoc jest natychmiastowa, a samotne oczekiwanie na lekarza stanowi główny powód nieskutecznych akcji ratunkowych - zostaje wyeliminowane. Wsparcie profesjonalistów poprzez szybkie i szeroko dostępne działanie teleopiekunów ze stworzonego Centrum alarmowego przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w domach Seniorów na takich samych warunkach, jak to ma miejsce w Niemczech, Francji czy Szwecji, gdzie system działa już wiele lat. W domu podopiecznego montowane jest wysokiej jakości urządzenie (przekaźnik) wyposażone we własną kartę SIM i wykupiony abonament na okres 20 miesięcy działania w projekcie. Dzięki temu Centrum Alarmowe ma możliwość komunikacji głosowej z podopiecznym. Podopieczny zostaje wyposażony w przycisk alarmowy w postaci zegarka lub wisiorka, który jest odporny na działanie wody. Bez obaw można wykonywać wszystkie czynności dnia codziennego, z kąpielą włącznie.