Śląska Nagroda Jakości Szybka Terapia Narodowy Fundusz Zdrowia Ceryfikat 2015/47 ISO 9001ISO 9001 "Kompleksowość, wysoka jakość, bezpieczeństwo
- by ratować, leczyć, uczyć"
Aktualności
14.06.2017

Szpital wspiera Fundację WOŚP w nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla

http://kreciola.tv/video/214003028

#nobeldlaWOŚP

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla. Jak mówi fundacja „nominacja dotyczy wszystkich grających z Orkiestrą, tak dzielnie pracujących każdego dnia, nierzadko z wykorzystaniem sprzętu zakupionego dzięki hojności wielu milionów Polaków”.

Jastrzębski szpital został poproszony o pomoc w inicjatywie poparcia w tym kierunku i bardzo chętnie podjął akcję wsparcia Fundacji WOŚP w nominacji do Pokojowej Nagrody Nobla.

    Kilka słów o pomocy WOŚP dla szpitala na przełomie ostatnich lat … W 2013 roku nasz szpital otrzymał od WOŚP aparaturę medyczną o wartości ponad 272 tysięcy złotych. Inkubator transportowy, stanowisko do resuscytacji, aparat do nieinwazyjnego wspomagania oddychania noworodka, inkubator zamknięty. To sprzęt medyczny, który pomaga dzieciom przebywającym w Oddziale Neonatologii. Na jeden z bardzo trudnych oddziałów – Oddział Intensywnej Terapii dla Dzieci, na którym przebywają niejednokrotnie dzieci w stanach zagrożenia życia – Fundacja WOŚP w 2014 roku przekazała respirator oscylacyjny o wartości 138 tysięcy. Dzięki zakupionemu inkubatorowi wiele noworodków dostało drugą szansę - za co jesteśmy niezmiernie wdzięczny fundacji.

W roku 2016 Zakład Opieki Długoterminowej otrzymał 40 łóżek z wyposażeniem, cztery wózki inwalidzkie, dwa materace przeciwodleżynowe, dwa ssaki elektryczne, podnośnik elektryczny i fotel kąpielowy. Wartość przekazanego sprzętu wyniosła ponad
366 tysięcy 600 złotych. Z kolei w tym roku sprzęt otrzymały dwa oddziały naszego szpitala – Oddział Dziecięcy aparat usg i aparat do lokalizacji naczyń krwionośnych natomiast Oddział Neonatologi pulsoksymetr.
 


Przypomnijmy sobie jeszcze raz, jak w tym roku Szpital wspierał WOŚP

Zobacz fotolerację:

http://wss2.pl/fotorelacje.php?id=22